MyShadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MyShadow

Viața este albă sau neagră, însă tu ești roșul aprins ce colindă lângă umbre și lumină. Viața este o poveste ce este pictată ce cel ce crede în iubire, iar cel plin de ură cade în prăpastie fară culori. Curcubeul își ia culori de la noi, niște ființe.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Lumea este plină de răutate, însă fiecare om în parte este o lumină pentru alții.
Este noua mea lume, blogul meu (ablindstory). Daca vrea cineva sa lase un comentariu la noua mea poveste, as fi fericita. http://ablindstory.blogspot.ro/

 

 Răsucire de idee

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Miranda^_^
Admin
Miranda^_^


Mesaje : 54
Data de inscriere : 28/01/2012
Localizare : here

Foaie albă
Ranguri: 1

Răsucire de idee  Empty
MesajSubiect: Răsucire de idee    Răsucire de idee  I_icon_minitimeMier Feb 01, 2012 10:02 am

Acest fic este accesat la idee pentru un fic.

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din animeul Death Note, si nu fac profit de pe urma acestuia.




Trezirea din morti

Light




Stau pe aceasta scara rece si ma uit la Ryuk cum imi scrie numele. Imi amintesc cand am vazut prima oara acest caiet, a cazut din cer si parea ca sunt singurul care a observat. Inteligenta m-a ajutat sa exist in arta crimei, tot ce scriai pe foaia alba murea, daca ii stiai numele si finfatisarea. Asa am trait o bucata de vreme, fara constinta, pana a aparut L si a incercat sa ma prinda, nu a reusit, pentru ca l-am omorat cu ajutorul lui Rem, acesta fiind ucis. Rem si Ryuk sunt shinigami, niste non-muritori si non-mortali, singura modalitate de-a muri este sa ucida pe altii pentru a slava un om. Timpul a trecut si am trecut cam de toate, dar N si M m-au prins si acum mor si eu.



~~~ Soc ~~~


Deschid ochii larg, uimirea parca devine colorata, ca tot ce vad este camera mea ponosita si in perfecta ordine. Glasul mamei se aude ca un ecou repetat mereu:

- Light, coboara ca o sa intarzii la scoala.
- Light, mori ! se aude rasunator vocea lui Ryuk.

Ma uit la el, dar el face ce stie mai bine, rade. Este atat de amuzat de situatie, insa eu mai am putin si fac ca trenul in gara, focul este pe nari ca la tata cand vede ca nu mai are placinta de afine. M aridic in picioara, dandu-ma intr-un final din patul cald, vrand sa-l iau de par, dar tot ce prind este aerul. Am uitat, shinigami nu pot si atinsi si omorati decat de neamurile sale. Iar vederea si auzirea lor se face decat de cei ce detin caietul. Atunci eu cum il vad, nu mai am caietul ? De fapt, cum de sunt aici ?


- Varsa tot, pana nu vin cu pusca si distrug toate merele din lume.
- Stai ! Cand tu ai murit s-a sinucis Misa, iar Rem a fost atat de undurerat incat a mers la Dumnezeu si acesta a fost socat de iubirea ce i-o poarta fetei incat a dat timpul inapoi pana la ziua in care cade Death Note.
- Eu nu am inca caietul, deci nu pot ucide, dar te vad, deci... ?
- Caietul este la tine pe birou, l-am pus de dimineata si inante te-am atins. E ca si cum ai renuntat la el si acum ti-ai recuperat amintirile cu el, plus cele din viitor.
- Asta inseamna ca Misa nu-si aminteste, iar eu pot sa am trei caiete- al meu, al lui Rem si Misa- .
- Gresit. Rem este cu Misa, a reinviat, iar ea isi aminteste si are doua caiete.


Stau si ma gandesc, trebuie sa gasesc o cale de-a lua acele caiete. Dar de fapt, de ce ma chinui, blonda asta proasta ma iubeste mai mult decat ingerul ei pazitor, o sa mi le dea. Sper totusi ca nu ma uraste, imi este mila de ea, m-am folosit de frumusetea ei intr-un mod bolnav. Este o fata buna, chiar daca este aeriana, iar inima ei este foarte ... Taci , Light !





Misa




Tipul trece si am inceput sa inteleg ce se intampla, tot viitorul se deruleaza in fata ochilor mei cu o viteza neregulamentara. Stai putin !!! Cum de mi-am dat seama atat de repede ? Sunt prea batuta in cap sa realizez asta, sa intelg din prima ce spune shinigamiul meu, nu i-am pus ncii o intrebare, nu la-m rugat sa repete. Dar cum de mi-am dat seama ca eu trebuia sa nu-mi dau seama ? Cum de recunosc ca eram toanta ? De ce am spus ca eram ? Sunt mai inteligenta, stiu multe lucruri de care nici nu am auzit.

- Sunt mai desteapta.
- Dumnezeu ti-a dat trei daruri: o inteligenta egala lui Light, ratiunea si... pe asta nu o sa-l afli acum.
- Daca nu-l aflu acum inseamna ca trebuie sa trec un tesc sau trebuie sa cunosc pe cineva sau ceva. Trebuie sa vezi daca o sa cad in capcana lui Light, pentru ca acest dar este mult mai valoros.
- Esti mai inteligenta. Acum Light nu o sa te creada inferioara.
- Nu o sa ma creada inferioara, ci cu mult superioara. O sa-l strivesc ca pe un gandac, pentru ca s-a folosit de mine.
Sus In jos
https://myshadow.forumgratuit.ro
vampyremisa




Mesaje : 6
Data de inscriere : 31/01/2012
Varsta : 34

Foaie albă
Ranguri: 1

Răsucire de idee  Empty
MesajSubiect: light, ce ai facut?   Răsucire de idee  I_icon_minitimeMier Feb 01, 2012 10:10 am

mai da prost mai pari acum..
Sus In jos
Mei Li

Mei Li


Mesaje : 11
Data de inscriere : 18/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Undeva peste mari si tari intr-un loc numit Romania

Răsucire de idee  Empty
MesajSubiect: Re: Răsucire de idee    Răsucire de idee  I_icon_minitimeSam Feb 25, 2012 11:59 am

Sti, niciodata nu am citit un fic Death Note sau alt gen, dar banuiesc ca toate au un inceput, nu-i asa?
E dragut si actiunea e interesanta si pare complicata. Chiar complicata. Au fost cateva chestii pe care nu le-am inteles putin, dar ma rog, probabil voi intelege mai bine pe parcurusl povestii. Imi place cum descri actiunea, cum narezi etc. E un fic cu un viitor succes.
Sus In jos
Miranda^_^
Admin
Miranda^_^


Mesaje : 54
Data de inscriere : 28/01/2012
Localizare : here

Foaie albă
Ranguri: 1

Răsucire de idee  Empty
MesajSubiect: Re: Răsucire de idee    Răsucire de idee  I_icon_minitimeSam Feb 25, 2012 1:16 pm

Frumoasa fiara


Misa


Sunetul tocului se aude destul de tare incat sa traga privirile tutror, linistea care se gasea pe hol acum s-a intrerupt, iar faptasa sunt eu. Post o rochie alba, stransa pe piciarele lungi si bronzate, stilul larg, care are manecile cu o gaura in jurul umerilor. Ceasul si bratara negre se potrivesc cu geanta de aceasi culoare, foarte eleganta, simpla si feminina. Ochelarii si bereta da un aer de diva, ca pana la urma, asta sunt.

Toate privirile se intorc dupa mine, in special baietii. In fata mea se pune unul masiv, plin de muschi, cu parul saten, scurt si in toate directile ca sa para nearanjat. Ce fals.

- Nu te-a durut cand ai cazut ...
- Din cer. ii termin eu propozitia.

Acest mod jalnic de-a face o fata sa-ti cada la picioare este pur si simplu ridicol, chiar nu inteleg de ce se mai chinuie sa deschida gura daca nu spun ceva inteligent. Aici Light ar fi fost destul de destept incat sa nu spuna nimic, sa intrebe de vreme si gata. Trebuie sa incetez sa ma gandesc la el !

- Ce zici daca mergem la o inghetata ?

Acum ? Tipul asta nu e intreg la mine. Sa mergem la o inghetata, mai avem cinci ani ? Cu tipul asta o sa ma spanzur. Imi intorc putin capul, treizeci de grade, si vad parul lui roscat, ochii aia patrunzatori de culoarea ciocolatei, corpul divin, este KIRA. Nu pot sa-l las sa ma vada cu asta ca o sa rada de mine, sau poate mai bine este sa ma vada.

- Mai bine taci si saruta-ma !

Il trag de camasa spre mine si ne unim buzele cale incep sa se frece una de alta. Corpurile noastre se misca ondulatorii, parca jucam un dans de imparechere. Dupa un minut el s-a calmat, isi inconjoara bratele in jurul taliei mele. Vreau sa ne luptam, ca limbile noastre sa devina niste sabi neascutite, dar el vrea altceva.


Light


O vad cum se saruta cu altul. La inceput era un jos nebun, plin de dorinta, care imi inspira o senzatie de gelozie, dar dupa ce fraierul a devenit atent mi-a venit o scarba in inima. O sa o prind noaptea si o sa vorbesc cu ea, trebuie sa aflu ce anume vrea ea incercand sa ma zapaceasca.

Pasesc usor pe coridor, talpa pantofilor mei negri se indeparteaza din ce in ce mai mult de acel loc. Nu ma pot gandi la nimic altceva, parca o bucata din mine a ramas in acea tortura. Vreau sa scap de tot ce am vazut, asa ca o sa ma duc la cateva fete, poate trece pe acolo Misa si o s-o fac geloasa.

O vad pe Lucia, o fata obijnuita - parul ei brunet este ondulat in bucle mari, firele de par sunt arse atat de vizibile, este o fata nu prea inalta, putin mai mare decat o copila din generala, ochii sunt mici, de un negru ce nu straluceste, buzele sunt subtiri, cea de sus abia se vede din cauza celei de jos. Ma vede de la cativa pasi si imi zambeste copilareste, putin emotionata, ca o fata ce nu stie cum e viata. O sa ma folosesc de aceasta fata inocenta ca s-o fca geloasa pe blondina aia, care se crede tare buna daca este artista.

Rochia misei:
http://juvenilefactor.web.officelive.com/Documents/rochie%20sexy%20shoulders%20alb%20juvenile%20factor.JPG
Sus In jos
https://myshadow.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Răsucire de idee  Empty
MesajSubiect: Re: Răsucire de idee    Răsucire de idee  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Răsucire de idee
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» bn, cat despre idee de a face death noteul impreuna- genial

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MyShadow :: Fiction :: Literatură :: Fan anime/music/movie/book :: Simplitate :: Other anime-
Mergi direct la: