MyShadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
MyShadow

Viața este albă sau neagră, însă tu ești roșul aprins ce colindă lângă umbre și lumină. Viața este o poveste ce este pictată ce cel ce crede în iubire, iar cel plin de ură cade în prăpastie fară culori. Curcubeul își ia culori de la noi, niște ființe.
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Lumea este plină de răutate, însă fiecare om în parte este o lumină pentru alții.
Este noua mea lume, blogul meu (ablindstory). Daca vrea cineva sa lase un comentariu la noua mea poveste, as fi fericita. http://ablindstory.blogspot.ro/

 

 Diary Tenten

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Tenten_and_Neji

Tenten_and_Neji


Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Konoha

Foaie albă
Ranguri: 1

Diary Tenten Empty
MesajSubiect: Diary Tenten   Diary Tenten I_icon_minitimeDum Ian 29, 2012 1:07 pm

Capitolul 1

~Trecut~

Ziua mea a inceput destul de bine dar mai bine iti povestesc ce sa intamplat din ziua in care am inceput sa merg la academia ninja .
Apropo eu ma numesc Miranda si am puterea pamantului datorita unui semn la mana dreapta , iar din aceasta cauza port manusi fara varful degetelor . Si prieteni imi spun Tenten .
Astazi am inceput imbracata intr-o bluza roz , niste pantaloni verzi si niste sandale albastre cu putin toc , iar parul l-am prins in doua cocuri ,lasand numai cateva suvite sa vina in fata .
M-am imbracat , am luat micul dejun si am plecat spre academie luandu-mi la revedere de la Alexa una din sanini secreti despre care nu li sa dezvaluit nici un nume .
Am ajuns la academia ninja fara nici o problema si mi-am facut multi prieteni inainte de a se suna .
Cand s-a sunat am intrat cu toti ramanand la urma ca nu vroiam sa fiu imbrancita chiar din prima zi .
Dar inainte de a continua vreau sa spun o bucata dintr-o carte care mi-a fost daruita de Alexa prietena mea cea mai buna " In clanul meu ,se obisnuia sa conduca doar femeile . Una dintre ele a fost conducatoarea clanului Mishiko Abura . Ea a avut o fetita care a fost numita Miranda . In timpul domniei sale,Mishiko a facut un tratat de pace cu clanul Hyuga . Fiind foarte viclean conducatorul clanului a incalcat pactul si ia macelarit pe toti cei din clanul meu. S-au cel putin asa se credea .
In timpul luptei , Mishiko a incredintat-o pe fata sa unei bune prietene al clanului si nu a mai putut fi gasita . Se stie ca fetita avea puterea clanului : stelonganul , un kekeigan cu care poti copia jutsuri si altele .
Cu ajutorul lui poti face matoganul o putere mai mare decat trandaganul/trandafirul practicat de membrii clanului Haruno . "
Iar acum inca un citat din cartea pe care mi-a dat-o Alexa " Akuganul are culori . De aceea , cand vreau sa ma lupt cu ajutorul acestei tehnici , culoarea ochilor mei se poate transforma in negru-tristete , roz-prietenie , rosu-iubire , verde-curaj si galben-teama . "



Stiu ca este scurt ,dar a fost modificat de nenumarate ori si a ajuns un capitol scurt.
Unele vor fi mai scurte ,altele mai lungi ;nu stiu cat de des voi posta ,probabil saptamanal pentru ca sunt la liceu si uneori am mult de invatat alteori nu ,desi sunt abia in primul an de liceu.
Sper sa va placa! Very Happy Embarassed


Ultima editare efectuata de catre Miranda^_^ in Lun Ian 30, 2012 11:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : Capitolul a fost ajustat de administrator.)
Sus In jos
Dead.Girl

Dead.Girl


Mesaje : 6
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 24
Localizare : Why you serious?

Foaie albă
Ranguri: 1

Diary Tenten Empty
MesajSubiect: Re: Diary Tenten   Diary Tenten I_icon_minitimeLun Ian 30, 2012 10:51 am

Draga mea scrii foarte frumos chiar mi-a placut ficul tau e ninja preferatul meu.
Sa mai pui!
Te-am pupacit dulce, dulce !
HAI CU NEXTU! Exclamation Exclamation
Sus In jos
Miranda^_^
Admin
Miranda^_^


Mesaje : 54
Data de inscriere : 28/01/2012
Localizare : here

Foaie albă
Ranguri: 1

Diary Tenten Empty
MesajSubiect: aha   Diary Tenten I_icon_minitimeLun Ian 30, 2012 10:49 pm

Miranda ? Ma socat ce nume ai pus Very Happy
Este cu adevarat cam scurt. Deci TenTen este intr-un fel intr-un razboi cu Neji ? Twisted Evil
Sus In jos
https://myshadow.forumgratuit.ro
Tenten_and_Neji

Tenten_and_Neji


Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Konoha

Foaie albă
Ranguri: 1

Diary Tenten Empty
MesajSubiect: Secret   Diary Tenten I_icon_minitimeMar Ian 31, 2012 9:58 am

Nu cei doi........nu spun ca deja este prea mult Cool
O sa aflati pe parcurs ce se va intampla Twisted Evil
Sus In jos
Mei Li

Mei Li


Mesaje : 11
Data de inscriere : 18/02/2012
Varsta : 28
Localizare : Undeva peste mari si tari intr-un loc numit Romania

Diary Tenten Empty
MesajSubiect: Re: Diary Tenten   Diary Tenten I_icon_minitimeSam Feb 25, 2012 11:27 am

Hey. Salut! Sunt si eu noua pe forum si trebuie sa iti spun ca imi place ficul tau. Super povestea cu clanurile si Miranda. Sti, desi ador in mare parte cuplul Sasusaku, mereu mi-am dorit ca scumpica de Tenten si domnul calm, Neji sa ajunga un cuplu. Pacat ca asta e doar in visele noastre deoarece Kishimoto nu vrea sa faca asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Diary Tenten Empty
MesajSubiect: Re: Diary Tenten   Diary Tenten I_icon_minitime

Sus In jos
 
Diary Tenten
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MyShadow :: Fiction :: Literatură :: Fan anime/music/movie/book :: Simplitate :: Naruto-
Mergi direct la: